Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Rukometašice Borca upisale su i treću ubjedljivu pobjedu u Premijer ligi pošto su u “Boriku” savladale Zrinjski sa 39:21 (21:9).

Pred početak utakmice smo kapitenu iz prošle sezone Dajani Kočić, koja se oprostila od aktivnog igranja uručili poklone u znak zahvalnosti za njen ogroman doprinos u očuvanju kluba u životu kad je bilo najteže. Hvala ti Kočo!

Domaće su vodile tokom cijelog meča i još jednom pokazale da su u sjajnoj formi, te da će i ove sezone biti glavni pretendent na pehare. Čuvari mreže “osica” Dragana Vukosavljević i Jovan Kodžoman skupile su čak 19 odbrana (13:6), dok je u napadu najraspoloženiji bila Božana Ćutković koja je postigla sedam golova. Šest je postigla Isidora Kršić, a po pet Anđela Stojanović i Sara Majkić.

U redovima gostujuće ekipe istakla se golman Džana Softić sa 12 odbrana, dok je Katarina Radić postigla šest golova.

Snimak utakmice:

0
Shares