Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Rukometašice Borca hrabro su se suprotstavile ekipi Benfike, ali nisu uspjele da izbjegnu ubjedljiv poraz 22:34 (10:18) u prvoj utakmici trećeg kola EHF Evropskog kupa.

Iako su izabranice Nikole Bijelića, koje su bile oslabljene neigranjem nekoliko važnih igračica zbog povreda, pružile maksimum protiv favorizovanog lisabonskog tima, najveći utisak iz dvorane "Borik" bili su navijači crveno-plavih.

Publika je ispunila "Borik" do posljednjeg mjesta, a "osice" su imale i podršku najvatrenijih navijača Borca - Lešinara, koji su od prvog do posljednjeg minuta bodrili banjalučke rukometašice.

ŽRK Borac je saopštio da je utakmici prisustvovalo 4.000 ljudi što je najviše u ovom takmičenju, a na tome im je čestitala i Evropska rukometna federacija (EHF).

"Čestitamo na spektakularnoj utakmici i pobjedi Benfike u Banjaluci, gdje je oboren rekord EHF Evrokupa sa 4.000 navijača", navedeno je na Fejsbuk stranici banjalučkog kluba.

www.mondo.ba

0
Shares