Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Pozivamo sve sportske klubove i škole sporta da dođu sa svojim članovima na utakmicu 3.kola EHF KUPA. Za sve vaše članove smo obezbijedili besplatne ulaznice, trebate samo da javite koliko će vas doći i koverta sa ulaznicama će vas čekati pred ulazom u SD Borik.

Utakmica će biti pravi SPEKTAKL i po broju gledalaca tako i po samoj organizaciji utakmice. Na poluvremenu ćemo izvući i sretne dobitnike nagradne igre i uručiti vrijedne nagrade naših sponzora.

Zbog velikog interesa utakmicu će prenositi i RTRS kao i EHF na njihovom live stream kanalu.

Bez ulaznice neće biti moguć ulaz u dvoranu zbog pojačanih mjera bezbjednosti. Obezbijedite ulaznicu na vrijeme i uživajte u SPEKTAKLU ravnom LIGI ŠAMPIONA!

Uslov za učešće u nagradnoj igri je da skenirate QR kod sa ulaznice ili da ste već član naše Viber zajednice.

0
Shares