Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Na uvijek neugodnom gostovanju u Ljubuškom, rukometašice Borca odigrale su sjajan meč i upisale pobjedu 29:21. Banjalučanke su već u prvom poluvremenu derbija 10. kola Premijer lige BiH domaćinu stavile do znanja da ih u ovom meču zanima samo pobjeda, pa su poslije uvodnih 30 minuta već imale sedam golova prednosti (13:6).

Drugo poluvrijeme bilo je ravnopravno, ali su Banjalučanke rutinski održale prednost, te se u Banjaluku vratile sa oba boda.

Čvrsta odbrana Borca, na čelu sa Radjanom Vukliš, domaćim rukometašicama nije dozvolila da vode niti jednom na ovom meču.

Anđela Stojanović bila je prvo ime susreta sa devet golova Ružica Šikić i Dajana Ignjatović dodale su po šest, Isidora Kršić protivničku mrežu tresla je pet puta, dok je Helena Ćurić bila precizna tri puta.

Do kraja polusezone rukometašicama Borca je ostala još jedna utakmica u kojoj narednog vikenda dočekuju ekipu Katarine iz Mostara.

ŽRK IZVIĐAČ CENTRAL OSIGURANJE - ŽRK BORAC 21:29 (6:13)

ŽRK IZVIĐAČ: Petrović (16 obrana, 3 sedmerca), Matea Šumelj, Miloš 3, Vrančić 2, I. Grbavac, Nosić 8/1, Prskalo, Bilić 8/2,Miočević, Boras, Brkić, B. Grbavac, Skoko. Trener: Josipa Tomić.

ŽRK BORAC: Stojanović 9/2, Ćurić 3, Šehovac, Brus, Kršić 5, Vukliš (7 obrana), Šikić 6/1, Sikimić 1, Novaković, Railić, Kocić,Vukosavljević, Ignjatović 5. Trener: Rade Unčanin.

Sedmerci: Izviđač 3/3, Borac 6/3.
Isključenja: Izviđač 8 minuta, Borac 6 minuta.

Generalni sponzor

0
Shares