Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

+38765/668-409

Na početku derbija 10. kola Premijer lige BiH za žene u Čelincu između naše ekipe ŽRK "Borac" i aktuelnih prvakinja BiH ŽRK "Grude" igralo se nervozno, malo golova i puno grešaka, posebno gošći iz Gruda.

Do kraja prvog poluvremena igračice Zlate Zubac su zaigrale u svom stilu, postigle su šest golova, primile tri, za rezultat prvog poluvremena, 8:11. U drugom poluvremenu Grude su nastavile u istom tempu, u 41' minuti su otišle na +6, njihova prednost je rasla do kraja utakmice na konačnih 11 razlike, 27:16.

ŽRK Borac - ŽRK Grude 16:27 (8:11)

• Čelinac, sportska dvorana "Čelinac", gledalaca: 300, sudije: Mešić (Sarajevo), Šatordžija (Zenica). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar).
  • Sedmerci: ŽRK "Borac" 6 (4), ŽRK "Grude": 1 (1), isključenja: ŽRK "Borac" 6, ŽRK "Grude" 6 minuta. Direktna diskvalifikacija: Helena Ćurić (ŽRK "Borac") 47' .
  • ŽRK "Borac": Vukosavljević, Railić, Brus, Novaković, Ignjatović 5 (1), Bičar, Majstorović, Ćurić 1, Šehovac, Kočić, Šikić 1, Ćutković 5 (3), Mišić, Kodžoman, Vujić, Bogojević 4. Trener: Rade Unčanin.
  • ŽRK "Grude": Vukliš, Klepo, Brnada, Marić 2, Soldo 2. Mikić, Vukčević 10, Globarević 5, Vujuć, Kasumačić 5, Mikulić 2, Lovrić, Boras, Pelivan 1. Trener: Zlata Zubac.