Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

Rukometašice Borca deklasirale su Krivaju sa 38:21 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH koja je odigrana u Sportskoj dvorani „Borik“. Već sada se može slobodno reći kako su popularne „osice“ obezbijedile plasman na završni turnir koji je na programu 22/23. maja tekuće godine, i to najvjerovatnije u Banjaluci.

Teško je povjerovati da se može desiti čudo u revanšu koji će se odigrati za dvije nedjelje u Zavidovićima. Gošće su samo u prvih 15 minuta koliko-toliko pružale otpor, a onda su domaće dodale „gas“ i iz minuta u minut povećavale prednost koja je na poluvremenu iznosila „plus osam“, 16:8. Igračice Borca bile su još silnije u nastavku meča, te je na kraju ostalo zapisano više nego ubjedljivih, 38:21. Kod Banjalučanki najefikasnije su bile Ana Vrančić i Dajana Ignjatović koje se dale po sedam golova, a kod Krivaje Hena Ridžal je upisala devet pogodaka, ali treba istaći kako je čak pet postigla sa linije sedam metara.
Prije početka susreta Darko Savić, direktor ŽRK Borac uručio je poklon knjige Svetlane Kitić, najbolje rukometašice svijeta svih vremena, i to mladim igračicama Borca Milani Railić i Ružici Šikić kao i gošćama: Sari Šehić, Amini Bukvić, Aleni Latifović, Sajri Hamurović i Heni Ridžal koje su dobile poziv u kadetsku i juniorsku reprezentaciju BiH.

Snimak utakmice:

0
Shares