Offcanvas Section

ŽRK "BORAC" (nadimak: osice) je ženski rukometni klub iz Banje Luke, Republike Srpske i BiH. Osnovan je davne 1955. godine a sjedište kluba je u ulici Petra Rađenovića br. 29 u Banjoj Luci. Naš klub se u u sezoni 2019/2020 takmiči u Premijer ligi BiH za žene (prva ekipa) dok se naša druga ekipa takmiči u Prvoj ligi Republike Srpske za žene.

U takmičarskim sezonama 2007/2008, 2008/2009. i 2011/2012. klub je osvojio duplu krunu u ženskom rukometu BiH, pobjedivši u tim sezonama i u Premijer ligi BiH i u Kup-u BiH. Titulom prvaka BiH okitio se ukupno pet puta a Kup BiH je osvajao u 6 navrata. U 2010. godini naš klub je osvajao šampionsku titulu bez ijednog izgubljenog boda, ostvarivši 19 pobjeda u isto toliko mečeva. Ženski rukometni klub "BORAC" je 2010. godine proglašen za najbolji ženski sportski kolektiv u BiH od strane Sportskog saveza BiH.

U sezoni 2018/2019 ekipa našeg kluba je osvojila titulu šampiona Prve lige Republike Srpske i tim rezultatom se u narednoj sezoni vraća u elitno premijerligaško takmičenje na nivou Bosne i Hercegovine.

Kontakt telefon

065/668-409

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h
srenfrderues

Kontakt telefon

+38765/623-490

Radno vrijeme

Ponedeljak-petak 8.00h - 14.00h

U četvrtfinalu kupa BiH sastaju se ŽRK Borac iz Banjaluke i ŽRK Krivaja iz Zavidovića. Utakmica počinje u srijedu 7. april 2021. godine u 16:00 časova. Utakmica će biti odigrana u dvorani "Borik" u Banjaluci, bez prisustva publike.

Ovo će biti prilika za rukometašice Borca da poprave utisak, nakon loše partije protiv Hadžića. Obe ekipe se dobro poznaju iz Premijer lige. Na tabeli je Borac prvi a, Krivaja četvrta. Ova utakmica je prilika za ŽRK Borac da upise novu pobjedu kojom bi nastavili put ka osvajanju trofeja kupa BiH. Kup je prilika da iskusnije igračice odmore a, da igračice koje dosad nisu imale priliku, da se dokažu. Sezona se polako bliži kraju i Borac je u igri za dva trofeja (prvenstvo i kup), dok Krivaja u prvenstvu ima samo teoretske šanse. Nadajmo se fer i korektnoj utakmici kao i suđenju.

Prenos utakmice:

0
Shares